Ezt a bejegyzést már korábban szerettem volna megírni (már ha a munkahelyen sokat foglalkozom a pénzzel), de még szerencse, hogy nem tettem, hiszen azóta rengeteg új információval lettem gazdagabb. Emlékszem az első alkalomra, amikor egy marék aprót vettem ki a pénztárcámból, hogy a boltban fizessek. Aztán rá kellett döbbennem, hogy ránézésre nem ismerem fel az érméket, mindegyiket el kellett olvasni, hogy az éppen mennyit ér. Ezt eljátszottam párszor, majd jött az ötlet, hogy minden érméből tegyek le egyet az asztalra, rendezzem őket érték szerint növekvő sorrendbe és jöjjek rá, hogy mi a varázslat.
Titeket megkíméllek ettől a tortúrától, íme egy kép, ami segít:
A logika pedig a következő: Kicsi sötét, 1 penny, nagy sötét, 2 penny, kicsi világos kerek az 5, nagy világos kerek a 10, kicsi szögletes a 20, nagy szögletes pedig az 50 penny. A kicsi "tömzsi" sárga az egy font, a nagy "kétszínű" pedig a 2 fontos érme. Ugye milyen pofon egyszerű?
Jöjjenek a bankjegyek sorban:
Na itt a szerencsétlen túrista azt hihetné, hogy meg is vagyunk mindennel, sikerül felismerni a fontot. Hát el kell, hogy keserítselek, mert a bal oldalon közlekedők világában vannak komplikált dolgok. Például ez:
Amikor először találkoztam ilyennel (mert ugye az ügyfél ilyet vett elő a pénztárcájából), csak tanácstalanul álltam és az arcomról nyilvánvalóan lerítt, hogy halvány lila gőzöm nincs, hogy mit csináljak. Elfogadhatom? Vagy röhögjem ki? Egyiket sem mertem. :) Nos kedves szintén tanácstalanul pislogó barátaim, megsúgom nektek, hogy ezt is el kell fogadni. Ez a skót font. Ugyanannyit ér, hiszen EGYESÜLT KIRÁLYSÁG!ű
Itt vannak a kistestvérei:
Tudom, most azt hitted, hogy itt vége. Csak ne ennyire naívan! Van itt ír pénz is. :D
És a bejegyzés még mindig nem teljes. A képek minőségéért pedig elnézést kérek. :)
Záró gondolat: Gyűlnek a tapasztalatok, folyamatosan megy a munkakeresés is, hiszen tudjátok, csak azt adjuk fel, amin bélyeg van! ;)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése