közös

közös

2016. május 23., hétfő

Mit hoz a tavasz, avagy divatbakik angol módra

Bocsi srácok, ez most kicsit csajosabb téma lesz, de egyszerűen muszáj megosztanom.
Már egyszer panaszkodtam az angolok ízlésére, de sajnos azt kell mondjam, még mindig változatlan a helyzet.

Mindenki követ el néha hibát az öltözködése terén. Pl. rossz színeket kombinál, nem a megfelelő ékszerrel párosítja az outfit-jét vagy csak szimplán ellőtte az alkalomhoz illő ruhát. Megesik, valljuk be. Ezeket az ember vagy észreveszi, vagy nem, de ha igen, pár nap múlva felejthető.

Engedjétek meg, hogy megmutassam azokat az angol divat elképzeléseket, melyeket a viselője káprázatosnak, én pedig iszonyúnak tartok. Nem vagyok egy nagy divat bolond, nem is követem a trendeket, de azért vannak alap dolgok, melyeket illene mindenkinek tudni.

1. Még mindig nem tudják az angolok a leggingsre vonatkozó szabályokat! Szörnyű kombinációkat alkotnak vele, legtöbbször persze belátást engedve fehérnemű kollekciójukból egy nem éppen szexi darabra. Emellett a nadrág címkéjéről jól láthatóan leolvasható az egyén mérete is, melynek megint csak nem szabadna kikandikálni.
Most komolyan, ez vonzó valakinek?
Ha bomba alakod van, akkor is gáz, hát még ha nincs... Ne értsetek félre, nem vagyok ellensége ennek a darabnak, csak nehéz kiheverni ha akaratlanul 'olyat' lát az ember. És néha nem elég egy trauma egy napra.
Ezek azok a képek, melyeket ki kellene plakátolni Angliában:



2. A másik rémálom. Szandál zoknival.
Férfiakon már nem lepődöm meg, nem sértésképp, de van a degeneráltságnak az a foka, ami gyógyíthatatlan. :D


De a lányoktól mindig többet vár az ember. És minden lehetőség egy újabb csalódást tartogat magában. Hát, mindig remélem, hogy ezt már nem lehet fokozni, és mindig tévedek is. :D



Ezt szépen szokták kombinálni bokáig felhajtott nadrág szárral, hogy szemet sértően lehessen látni a zokni hosszát is, ha valakinek elkerülné a figyelmét a csudijó kombináció.
Könyörgöm, ha hideg van szandálba bújni, ne vegyél fel hozzá zoknit. Egyszerűen hagyd a fenébe, és vegyél fel cipőt mint minden normális ember.
Bár hallottam egy rémtörténetet, miszerint ez divatba jöhet, de kérlek, mondjátok hogy csak kitaláció!

3. Ha már ezt a csodás lábbelit taglaljuk, lássuk a legelterjedtebb darabot az angolok körében.
Dobpergést kérek! :D Íme a gumi/műanyag! Hát nem csodás? Minden színben és méretben lehet kapni, egészen az átlátszóig! Wow, és ami a legjobb, hogy vízálló! :D :D


4. Na, ha azt hitted, hogy ezt nem lehet tovább fokozni, akkor tévedsz, ugyanis itt a magas sarkú változata! :D Nem is értem, hogy tudtam megállni eddig, hogy beszerezzek egyet. XD Szerintem ez tipikusan 'első randi' gyanús darab.


5. Remélem mindenki egyetért velem abban is, milyen szörnyen néz ki, ha valaki nincs tisztában a saját méreteivel, és 1-2 számmal kisebb ruhákba préseli magát. Lehet, hogy ez az önérzetükön segít, de a kinézetükön biztosan nem. A kibuggyanó felesleg nem vonzó, ugyanakkor egy megfelelő méretű ruha csodákra képes.

6. A fiatalok körében a legelterjedtebb a következő szokás. Csini felső, elegáns szoknya, magassarkú, temérdek smink és bumm, bemelegítő felső. Whaaat? Így elrontani ezt.. most vagy csini, vagy kényelmes, a kettő ritkán jár együtt nálam. De ha valaki ilyen szépen fel tud öltözni, nekem senki ne mondja, hogy nem talált egy kabátkát a szekrényben. Szörnyű, az egész összkép borult. Talán ez az iskolai verziója náluk a party feeling-nek.

7. Ez az utolsó mára, ami még a fejemben van és ez is a kiborító kategórai. 
Mi van akkor, ha valahová mész a haverokkal, de nincs kedved táskát vinni? Hát bedobálod a fontos dolgokat a zsebedbe. Logikus, de mi történik, ha nincs egy darab zsebed sem? Összedőlni látszik a világ, hogy fognod kell a kezedben a kulcsot és persze az elengedhetetlen mobil telefont. De semmi gond, mert a megoldás kézenfekvő. Hol is lehetne tartani a telefont, pénzt/bankkártyát, ha nem a melltartóban? De nincs gond ha nem fér oda minden, mert a nadrág derekába tűzve is mesés. 


Ez persze úgy a tuti, ha kicsit kilátszik a felső alól, vagy a nadrág derekából, szóval csak félig tűzik be. Nem tudom, nekem elég logikus nevet kapott ez a fehérnemű, hogy tudjam a funkcióját kérdés nélkül. Azt pedig remélem mondanom sem kell, hogy ez mennyire káros. De úgy látszik a becses mobil egyeseknek megéri a mellrák kockázatát. 

Nos, ezek voltak mára a 'főben járó divat bűnök'. :) Biztosan találnék még, csak ki kell mennem az utcára sétálni, de egyelőre ezeket próbálom feldolgozni. 
Ha valamiben nem értetek velem egyet vagy láttatok valami zseniálisan őrült kombót, ne hezitáljatok kommentben megosztani. :) 

A következőkben pedig engedek majd egy röpke bepillantást az én 'angol ruhatáramba' is, hogy lássátok, nincsenek rákényszerítve, hogy ilyen szörnyen öltözködjenek, lehet venni normális ruhákat is. :)



2016. május 13., péntek

Választások

Idén május 5-én egész Angliában és Walesben választásokat tartottak. Ez volt a második alkalom, hogy az itt lakók eldönthették, ki legyen az ő körzetükben a PCC, vagyis a Police and Crime Commissioner. A PCC az a civil személy, aki a rendőrség munkáját segíti és ellenőrzi. Jelen van a döntések meghozatalánál és behúzhatja a féket, ha valami nem tetszik neki. Vagy folyamatosan rángathatja a féket, csak az azért nem túl bölcs dolog, mert megkopik a fékpofa.

A szavazásra mindenki jogosult volt, aki betöltötte a 18. életévét és itt él, ezért úgy döntöttünk, hogy megnézzük már magunknak, hogy is zajlik egy választás egy alkotmányos monarchiában (ami ugye az Egyesült Királyság államformája).

Az első "furcsaság" az volt, hogy regisztrálni kellett előre. Már hónapokkal a szavazás előtt megkaptuk postán az értesítőt egy nyomtatvánnyal, melyet kitöltve és visszaküldve lehetett regisztrálni, de lehetséges opció volt a neten történő regisztrálás is.
Viszonylag hamar feldolgozták a regisztrációnkat és postán kaptunk visszaigazolást, melyben ott volt, hogy hol és mikor tudunk szavazni, illetve hogy hol kaphatunk tájékoztatást a jelöltekről.

Az említett napon elmentünk a megadott helyre és itt szembesültünk a második "furcsasággal". Angliában ugyanis elég megmondani a címedet (se útlevél se más egyéb igazolványt nem kértek), hogy a szavazólapokat megkaphasd. Persze az is benne van, hogy ha rajtakapnak, hogy csalsz, akkor börtön a bünti. Kérdeztük, hogy kell e igazolnunk magunkat, de mondták, hogy felesleges, hiszen rajta vagyunk a regisztrációs íven. Azt meg elhiszik, hogy mi azok vagyunk, akiknek mondjuk magunkat. A szavazólapot átadó néni lelkesen próbálkozott kimondani a nevünket sikertelenül, melyért többször is elnézést kért. Hiába, ez az ékezet meg a G meg az Y meg az I így egymás mellett nekik nagyon nem megy.


A jelöltek egyébként egy-egy párt színeiben indultak és a mi körzetünkben a jelenleg is kormányon lévő párt (Konzervatív Párt) jelöltje nyert.

A pártokkal kapcsolatban is szeretnék megemlíteni egy érdekességet: Több olyan oldal és kiadvány is létezik, ami az Egyesült Királyság fontosabb kérdéseit taglalja, illetve az adott pártok hozzáállását ezekhez a kérdésekhez, ezzel segítve a szavazókat.
Amikor el akarod dönteni, hogy melyik pártra szavazol, össze tudod hasonlítani, hogy ki hogyan vélekedik bizonyos kérdésekben. Nekem ezek az összehasonlító táblázatok nagyon tetszettek, mert sokkal tisztább képet adnak arról, hogy ki mit akar.