2014. július 16-a emlékezetes nap a számomra. Ez volt ugyanis az első munkanapon a Cambridge-i Egyetemen. Emlékszem mennyire aggódtam mindenféle butaság miatt - hogy öltözzek, hogy viselkedjek, mennyi időnek kell eltelnie, míg megmutathatom a bolond énemet is, stb - és csak később derült ki, hogy teljesen felesleges volt.
Az első napom mondhatni átlagos volt - fényképezés belépőkártyákhoz, mindenféle bevezetőn részt venni, ezerszer elmagyarázni, hogy én bizony nem Kaszaba vagyok, hanem Csaba, szóval legyenek kedvesek normálisan kimondani a nevemet és ne ejtsék úgy ki, mint ha török vagy arab lennék, stb - megannyi új élménnyel lettem gazdagabb. A csapatunk mindössze Rogerből (ő az IT igazgató) és belőlem állt. Biztosított róla, hogy ne aggódjak, ha valamit nem értek meg elsőre, mert neki is néha hetekbe telik, mire rájön egy probléma megoldására, a lényeg, hogy azon vagyunk, hogy megoldást találjunk.
Néhány hónap elteltével meghirdették a többi pozíciót is a csapaton belül és felvették a jelenlegi kollégáinkat. Vannak, akik azóta már nincsenek nálunk (időszakos szerződésük volt csak), de a mag még megvan. :)
Nézzük akkor, kikből is áll a csapat (ezt a képet az esküvőnk napján küldték el nekünk):
Roger (hátsó sor jobb szélen): Ő az IT igazgatója a részlegnek. Doktorija van elméleti fizikából és valamilyen kémiai izéből. Dolgozott már többek között gyógyszergyártó cégnek illetve a haditengerészetnek is (ez utóbbi projekt tengeralattjárókkal volt kapcsolatos, de többet nem mondhatok). Tanított az egyetemen - irígylésre méltó prezentáló és előadó képességei vannak, olyan igazi tanárbácsis - és széleskörű rálátása van a különböző rendszerekre, illetve hogy hogyan is kell egy rendszert összerakni. Ismeri a programozás elméleti háttereit de a gyakorlatban nem tud programozni. Persze neki nem is kell.
Vera (hátsó sor, Rogertől balra): Ő vezeti az oktatásokat. Azon túl, hogy a különböző kutatásokat támogatjuk szoftveresen és hardveresen az is a feladatunk, hogy megtanítsuk a klinikusokat és egyéb felhasználókat a szoftverek/rendszerek valamint a különböző standardok használatára. Itt jön képbe Vera, aki az oktatások mellett a külső kapcsolattartónk is és ő vezeti a helpdeskünket. Nem mellékesen az angol mellett németül és hollandul is beszél és imádja a társasjátékokat.
Ping (Roger előtt): Vera jobb keze, aki szintén az oktatásért felelős. Számos leírást és kézikönyvet írt már a meglévő rendszerekhez (afféle felhasználói útmutatókat), illetve a kutatások dokumentálásánál is oroszlánrészt vállal. Próbált már kínaiul tanítani, nem sok sikerrel.
Coleen (középen, elől): Ő Roger "személyi aszisztense", vagyis az a személy aki a levelezést/egyetemi ügyintézést, stb bonyolítja. Eredetileg Kanadából származik, de még nem mertem megkérni, hogy hozzon össze egy találkozót McGyverrel.
David (középen, hátul): Ő egy "data-ninja" volt, akit néhány hónapra alkalmazott a csapat. A feladata többek között már meglévő adatbázisok "megtisztítása" és formázása volt.
Paul (bal szélen, hátul): A pályafutását ő is ideiglenes szerződéssel kezdte (ahogyan anno én is), de most már végleges státusza van. Főként a szerverekkel és adatbázisokkal kapcsolatos munkája van, így az átlag olvasót nem szeretném masszívan techy kifejezésekkel untatni.
Cathy (bal szélen, elől): Cathy afféle projekt manager nálunk és bizonyos kutatások kulcsembere, ha lehet így fogalmazni. Már meglévő adatok rendszerezésével és importálásával foglalkozik, emellett kiváló tesztelőnek bizonyult.
Julie: Ő nincs a képen, mert épp szabadságon volt. Julie munkája is főleg az adatbázisokhoz köthető, emellett ő az egyetlen a csapatban, aki ért a klinikai kódoláshoz, ami kulcsfontosságú a magas minőségű adattárak létrehozásakor.
Érdemes még kitérnem a többiek mögött lévő falra is. Ez a "progressz" falunk. Amint látjátok, tele van mindenféle cetlivel. A rendszer egyszerű: mindenkinek van egy színe (az enyém a narancssárga) és minden olyan dolog, amin épp dolgozik, felkerül egy cetlire. Minden hétfőn délután van egy megbeszélésünk, ahol le lehet venni a falról azokat a cetliket, amelyeket megoldottunk és itt lehet beszámolni az egyéb eredményekről vagy épp segítséget kérni, ha elakadtunk.
A fal mellett van egy interaktív táblánk, amit tervezéshez szoktunk használni. Ha jól emlékszem, épp egy szinronizáló modell van felrajzolva, ami Rogernek köszönhető.
Záró gondolat: Magamról és az én feladataimról nem írtam ebben a hozzászólásban, arra majd szánok egy másik hozzászólást. Csak hogy bepillantást nyerjetek abba is, hogyan zajlik az élet az irodaház keleti szárnyában. :)
Hú, akkor te baromi ügyes vagy Musu, hiszen alig van narancssárga a háttérben ;)
VálaszTörlésValójában elég sok van, csak pont kitakarják a kollégák. :D
TörlésCsaba a narancssárga szín választása nem volt véletlen:)))
VálaszTörlés